Am onoarea de a vă invita să participați la comemorarea victimelor inundațiilor din 1970.
Ceremonialul va avea loc sâmbătă, 14 mai, începând cu ora 11, la monumentul din Piața 14 Mai și va fi urmat de vizionarea unei expoziții în incinta Muzeului Județean.
Cu stimă,
Primar al municipiului Satu Mare
Kereskényi Gábor
Satu Mare se află de mai multe zile sub incidența codului roșu de caniculă. Vă reamintim că în cazul în care aveți nevoie de ajutor, în Pasajul Corneliu Coposu, colegii din cadrul Compartimentului Situații de Urgență și Fundația Maurer vă stau la dispoziție pentru acordare de prim ajutor și distribuire apă potabilă.
Deschiderea oficială a Zilelor Orașului Satu Mare, ediția cu numărul 26, a avut loc vineri, 24 mai, pe scena din Piața 25 Octombrie. La mulți ani, Satu Mare! La mulți ani, sătmăreni!
Acest site folosește cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimați acordul pentru folosirea cookie-urilor conform Regulamentului (UE) 2016/679.
Politica de cookies
Selectează cookie-urile pentru a accepta
Politica de Cookie
Măreşte text
Micşorează text
Alb/Negru
Contrast ridicat
Contrast negativ
Fundal deschis
Legături evidenţiate
Font lizibil
Audio
Resetare
Modulul citire text este activ. Vă rugăm permiteți ,,autoplay" paginii web sau dați click pe buton pentru a permite citirea textului.