Consiliul Local a aprobat studiul de fezabilitate pentru construiea celei mai lungi piste de biciclete din județul Satu Mare!
Pista de biciclete va avea 7 km, de la la staţia de epurare până la limita administrativă a municipiului Satu Mare spre Dara

Cea mai lungă pistă de biciclete din județul Satu Mare (40 km) va fi realizată printr-un parteneriat între primăriile Satu Mare, Dorolț , Odoreu, Medieșu Aurit și Apa. Conform studiului de fezabilitate aprobat joi de Consiliul Local Satu Mare, pe raza municipiului pista de biciclete va avea 7 km, de la la staţia de epurare până la limita administrativă a municipiului Satu Mare spre Dara (pe digul râului Someș).  Valoarea investiției va fi de 5,2 milioane de lei.