Din 1 martie gratuități pentru pensionari, la transportul public local!

Gratuități pentru pensionari, la transportul public local! Începând de marți, 1 martie, toți pensionarii care au domiciliul în Satu Mare și au pensii sub 2.500 lei se pot prezenta la chioșcurile de bilete pentru a li se elibera legitimația de călătorie și abonamentul GRATUIT de călătorie. Pentru eliberarea acestora, persoanele sunt rugate să prezinte cartea de identitate sau buletin de identitate în original și copie; o copie a cuponului de pensie din luna anterioară celei pentru care se solicită abonamentul gratuit; o poză 2/3cm (tip buletin) precum și acordul privind prelucrarea datelor cu caracter personal care se va completa pe loc la chioșcurile de bilete. Acordarea de gratuități la transportul public local este o măsură de protecție a vârstnicilor din municipiul nostru!