EGYEZTETÉS A ROMÁK LAKHATÁSI HELYZETÉRŐL

A Szatmárnémetiben, főleg Szatmárzsadányban improvizált épületekben élő romák helyzetéről volt szó ma a Szociális Igazgatóság székhelyén tartott találkozón, amelyen jelen voltak az Európai Bizottság és az Európai Tanács által finanszírozott ROMACT program képviselői is. A találkozón a polgármesteri hivatal képviseletében Gheorghe Stan alpolgármester és Maskulik Csaba városmenedzser vett részt, ahol kijelentették: támogatnak minden kezdeményezést, amellyel segíteni lehet a roma közösség lakhatási gondjain. A Szociális Igazgatóság munkatársai már feltérképezték a nehéz helyzetben levő romák által lakott részeket és megoldást is javasoltak elsősorban a kunyhókban élő, többgyermekes családok helyzetének javítására.