Elfogadta a Helyi Tanács Szatmárnémeti 2023-as költségvetését
Jóváhagyta a Helyi Tanács Szatmárnémeti költségvetését!

Városunk idei összköltségvetése hozzávetőlegesen 573 millió lej, ami 150 millió lejjel több, mint az előző évben. A 2023-es egy kiegyensúlyozott és fejlesztésorientált büdzsé, amelyből nem kevesebb, mint 295 millió lejnyi rekordösszeg jut majd a fejlesztésekre és beruházásokra.

„Folytatni akarjuk az utcák és járdák korszerűsítését, idén legalább negyven utcában. Ezek közé tartoznak a Batizi és Darai utak, a Csáki (Brătianu), a Diana, a Segesvári, a Rekettye (Tiberiu Brediceanu), a Tavasz (Gavril Lazăr), a Hajnal, a Kossuth Lajos (Mircea cel Bătrân), a Kórház (Andrei Mureşan), a Kinizsi (Ioan Slavici), a Muncii, a Dohány (CS Anderco), a Nectarului, a Nucului, a Someşului, az Uzinei, a Vasile Lupu, a Zsigmond (Mihnea Vodă) és a Nyíl (Maramureş) utcák, valamint az Anghel Saligny programból 43 millió lejből bővítjük az ivóvízhálózatot a földes utcákban és le is aszfaltozzuk azokat. Folytatjuk a Régi központ felújítását, valamint a Batizi utat a Golescu híddal összekötő kerékpárút építését és a közvilágítás korszerűsítését is. Át kell adni ebben az évben a Kubik-parkot és szeretném, ha elkezdődne az Újközpontot a Szamos bal partjával összekötő gyalogos-híd építése is. Felújítjuk a Constantin Brâncuşi Technológiai Líceum és a 7-es számú óvoda épületét, új napköziket építünk az Alsó Garandhát (Iuliu Coroianu) és a (Lalelei) utcákban, és sikeresen pályázatunk nyertünk egy tanuszoda építésére is. A Szamos bal partjának parkosítása szintén a kiemelt terveink között szerepel, akárcsak újabb 533 apartman hőszigetelése, valamint a Várdomb (Decebal) utcába és Károlyi-közbe (Kogâlniceanu) tervezett földalatti parkolók terveinek az elkészítése, és új, elektromos autóbuszok vásárlása is.” – nyilatkozta a testületi ülést követően Kereskényi Gábor polgármester.