Először tartanak Húsvéti Vásárt Szatmárnémetiben!
Eltelt egy év azóta, hogy a koronavírus-járvány teljesen felforgatta az életünket és olyan szabadságtól fosztott meg, amelyet eddig alapvetőnek tartottunk. Ám a kötelezővé váló testi távolságtartás közelebb hozta a lelkeket, megtanultunk szolidárisak lenni a helyi termelőkkel és vállalkozókkal.

A legjobb példa erre a Szatmári Termékek Vására kapcsán kialakult, exponenciálisan növekvő érdeklődés, ami örömmel töltötte el a szervezőket és a termelőket egyaránt.

Húsvét szent ünnepéhez közeledve Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatala úgy döntött, hogy idén egy remélhetőleg sok éven keresztül élő hagyománynak helyezi el az alapjait: a Szatmári Húsvéti Vásárnak.

Az eseményen nagy hangsúlyt kapnak majd azok a hagyományos termékek, melyeknek állandó helyük van az ünnepi asztalon, így a megvásárolható portékák közül nem hiányozhat majd a bor, a pálinka, a sonka, a sütemények vagy éppen a zöldségek. Azok pedig, akik ünnepi hangulatot varázsolnának lakásukba, virágokat, kerámiát és egyéb ünnepi dekorációs cikkeket is találnak majd a standoknál.

Fedezze fel a szatmári termelők páratlan portékáit március 26. és április 3. között Szatmárnémeti régi központjának parkjában, ahol naponta 10 és 18 óra között 30 házikóban várják a vásárlókat a Szatmári Termékek Vásárának különleges kiadásán. A vásárt ez alkalommal tematikus ünnepi dekorációk teszik hangulatosabbá!

Sőt, újabb meglepetésekkel készülünk az ortodox húsvét kapcsán is: április 23. és május 1. között újabb vásárral és egyéb különlegességekkel várjuk a szatmáriakat!

A vásár megszervezésében nagy hangsúlyt fektettünk arra, hogy a Covid-19 világjárványra való tekintettel a vásárlás biztonságos legyen, a standok között pedig ne alakuljon ki tömeg.

Az esemény szervezői: Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatala, a G. M. Zamfirescu Kulturális Központ, a Szatmár Megyei Tanács, a Hagyományos Kultúrát Megőrző és Támogató Központ, valamint a Szatmár Vidékfejlesztéséért Egyesület.