Szatmárnémeti történelmi beruházása a Strabag büszkesége is!
A Strand utcáról induló Szamos híd kivitelezési munkái a megfelelő ütemben zajlanak, ezért a polgármester köszönetet mondott a cég és az itteni partnerei által tanúsított professzionalizmusért, amely lehetővé teszi, hogy a munkálatot a tervezet határidőre befejezzék.

Kereskényi Gábor polgármester a szerdai nap folyamán szakmai megbeszélést folytatott a CEO STRABAG Wasserbau Kft. vízügyi beruházásokért felelős általános igazgatójával, Gerhard Streimellel, valamint az ausztriai konszern szatmárnémeti hídépítésért felelős menedzserével, Harald Kratochwil úrral.

„Szatmárnémeti városa és a szatmárnémeti polgárok számára nagyon fontos, hogy ez a rendkívüli beruházás minél hamarabb, és a lehető legjobb minőségben elkészüljön, ezért is örülök annak, hogy ilyen megbízható partnereink vannak. A finanszírozás biztosítva van, ezen kívül pedig én és a polgármesteri hivatal szakemberei bármikor a kivitelező, a tervező és a minőségi ellenőr rendelkezésére állunk, hogy a munkálatok továbbra is zavartalanul haladjanak. Ez egy történelmi beruházás, amelynek száz év múlva is nyoma lesz majd.” – nyilatkozta a találkozót követően a polgármester.

Gerhard Streimel kifejtette, nemcsak a szatmáriak számára rendkívüli ez a beruházás, hanem az általa képviselt cég számára is, hiszen még egy ekkora vállalat számára is kihívás egy ennyire összetett építkezés. „Nem minden nap szembesülünk ekkora feladattal” – jelentette ki az igazgató.