Szatmárnémeti Városnapok – 2024. május 24–26.
A közösség legnagyobb ünnepe, a városnapok évről évre összehozzák a szatmáriakat.

Május 24–26. között ünneplőbe öltözik a város, a szatmári közösség legnagyobb ünnepe kiváló alkalom arra, hogy évről évre összehozza a szatmáriakat, és korosztálytól függetlenül részt vegyenek a különböző programokon.

Idén három helyszínen várjuk az érdeklődőket: az Október 25 téren felállított nagyszínpadnál, a Batthyány sétányon lévő rendezvénytéren felállított folklór- és gyerekszínpadnál, a Transilvania sugárúton pedig a kulináris élvezeteknek is hódolhatnak, a közélelmezési egységek különleges falatokkal és italokkal várják a szatmáriakat.

A Szatmárnémeti Városnapok hivatalos megnyitója május 24-én, pénteken 18 órától lesz, az Ad Libitum Voices együttes és a Dinu Lipatti Filharmónia különleges koncertjét látványos nappali tűzijáték követi. Péntek este lép színpadra az Október 25 téren az XXL Band és Ami, a nagybányai származású énekesnőnek több mint 80 milliós nézettsége van a Youtube-on. Az est fellépői között van Dzsúdló és Delia, a napot DJ party zárja.

Május 25-én, szombaton a nagyszínpadon látható produkciók sorát a D’Accord Band, Taisa Silaghi&Open Wings és Villia nyitja, majd 20.00 óra után lép fel Alina Eremia, The Motan’s, Smiley és a Suncity Brass, a napot szintén DJ Party zárja.

Május 26-án, vasárnap lép színpadra a Compact, a Bagossy Brothers Company és a Voltaj.

A gyerekeknek és a népzenei produkcióknak helyszínt biztosító, Batthyány téri színpadon pénteken és szombaton a szatmárnémeti iskolákból, óvodákból és táncklubokból jelentkező több száz gyerek mutatja be tehetségét, ugyanezen a helyszínen lépnek fel a népzenei szólisták és együttesek.

A városnapokon a sportversenyektől a képzőművészeti kiállításokig változatos programok és sok meglepetés várja a közönséget.

Töltsük együtt a különleges programokat ígérő Szatmárnémeti Városnapokat!