A fost pusă prima bornă a Drumului Expres Satu Mare Oar: conexiune cu M49 din Ungaria
Drumul Expres va asigura legătura cu autostrada din Ungaria prin viitorul punct de trecere al frontierei de la Oar.

A fost pusă prima bornă a ,,Drumului Expres Satu Mare Oar: conexiune cu M49 din Ungaria”. Primarul municipiului Satu Mare, Kereskényi Gábor și administratorul public, Maskulik Csaba au avut miercuri o întâlnire cu reprezentanții CNAIR pentru a stabili pașii următori, având în vedere că studiul de fezabilitate este aproape gata. Drumul Expres va asigura legătura cu autostrada din Ungaria prin viitorul punct de trecere al frontierei de la Oar, acolo unde se va continua cu drumul expres M49 pe care vecinii maghiari îl vor construi de partea lor.