O dragoste care inspiră, expoziție dedicată poetului Petőfi Sándor
Dăm viață obiectivelor culturale din municipiu! Casa Meșteșugarilor găzduiește în această perioadă expoziția dedicată poetului Petőfi Sándor, un eveniment organizat de Muzeul Judetean Satu Mare, în parteneriat cu Primăria Municipiului Satu Mare.

Expoziția poate fi vizitată de luni până vineri, între orele 9.00-16.00 și sâmbătă între orele 10.00-14.00. Îi invităm pe toți cei care doresc să viziteze expoziția, elevi, scriitori și pasionați ai literaturii, să treacă pragul Casei Meșteșugarilor, o clădire care reprezintă un obiectiv cultural important al orașului, de o frumusețe apare. Până în martie, în sala mică a Casei Meșteșugarilor poate fi vizitată și expoziția ,,Sinopsis- Artiștii Școlii Băimărene în colecția Muzeului Sătmărean”. Vă așteptăm cu drag!