Examen promovare grad profesional salariați
Primăria municipiului Satu Mare organizează examen în vederea promovării în grad profesional a unor salariaţi din cadrul primăriei municipiului Satu Mare, în data de 30.08.2021 ora 11 proba scrisă, interviul în data de 03.09.2021, la sediul instituţiei, sala de şedinţe a Consiliului Local Satu Mare.

Pentru a participa la examenul de promovare în grad profesional imediat superior celui deţinut, funcţionarul public trebuie să îndeplinească cumulativ următoarele condiţii :
a)     să aibă cel puţin 3 ani vechime în gradul profesional al funcţiei publice din care promovează;
b)     să fi obţinut cel puţin calificativul „bine“ la evaluarea performanţelor individuale în ultimii 2 ani de activitate;
c)     să nu aibă o sancţiune disciplinară neradiată în condiţiile OUG nr.57/2019 Codul Administrativ.
Înscrierea la examenul de promovare se face în perioada 28.07.2021 - 16.08.2021, la secretarul Comisiei de examinare, camera 16.

Documente