Bukaresti egyeztetés az ukrajnai menekültválságról
A washingtoni Nemzetközi Republikánus Intézet szervezte azt a kétnapos kerekasztal megbeszélést Bukarestben, amelynek az ukrajnai menekültválság volt a témája.

A július 6-i és 7-i rendezvényen 15 romániai és lengyelországi önkormányzat képviselői vettek részt, a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatalt pedig Cristina-Tămăşan Ilieş alpolgármester képviselte.

Mivel Szatmárnémeti a háború kitörésétől kezdve jelentős szerepet vállalt a konfliktusos övezetekből érkezők megsegítésében, májusban már történt egy egyeztetés a témában, az amerikai intézet pedig a bemutatójában is követendő példaként ismertette az itteni krízishelyzet-kezelést, míg az országos menekültprogramot az egyik legjobb európai programként ismerték el.