Európai uniós pályázat a klímaváltozás-megelőzést és a környezetvédelmet célzó intézkedési terv megvalósítására
A projekt megnyitójára ma került sor a Nemzeti Környezetvédelmi Kutató és Fejlesztő Intézet vezetőinek jelenlétében, amely intézmény az önkormányzat partnere a projekt lebonyolításában.

„Ezen intézkedési terv alapján további európai forrásokra tudunk pályázni. A következő támogatási időszakban szakmailag megalapozott tények kellenek ahhoz, hogy versenyképesek legyünk, ezért a civil szervezetekkel és egyéb szakmai intézményekkel történő együttműködés  elengedhetetlen ahhoz, hogy Szatmárnémeti évről évre zöldebb várossá váljon!” – nyilatkozta a megnyitót követően Kereskényi Gábor polgármester.

A projekt összértéke 584.832 lej.