KREATÍV MŰHELYEK A ZÖLD HÁZBAN
A Nagybányai Autizmus Egyesület a Zöld Ház konferenciatermében kreatív tevékenységeket és cukrászműhelyeket (mesterkurzust) szervez Ukrajnából kényszerűen menekült gyerekeknek és felnőtteknek. A mesterkurzusokat ukrajnai anyák és nagymamák vezetik.

A tevékenységeket 2023 októbere és novembere között a CARE által a SERA Románián keresztül finanszírozott "Segíts menekülteknek Szatmárnémetiben” elnevezésű projekt keretében szervezik, amelyet a Nagybányai Autizmus Egyesület valósít meg.

A projekt célja, hogy alternatívákat kínáljon a társasági életre és a szabadidő eltöltésére azoknak az ukrajnai személyeknek, akik  otthonuktól távol, Szatmárnémetiben találtak második otthonra. A műemlék épület kiváló helyszínt biztosít a Nagybányai Autizmus Egyesület tevékenységeinek, lehetőséget adva a résztvevőknek, hogy csodálatosan érezzék magukat.