Szatmárnémeti 300 éve Szabad Királyi Város!
Nívós rendezvénnyel, jeles meghívottak jelenlétében ünnepelte Szatmárnémeti szabad királyi városi rangjának 300 éves évfordulóját a polgármesteri hivatal.

A VI. Károly német-római császár által kiadott rendelet értelmében 1721-ben egyesült az addig egymás mellett ikervárosként működő Szatmár és Németi, amely státusz a fejlődés és a gyarapodás alapfeltételének bizonyult.

„Ezer éves történelme során Szatmárnémeti mindig a múlt alapkövére épült, miközben vezetői és polgárai a jövőbe is tekintettek. Ennek az ezer évnek egyik fontos momentuma az az 1721-ben kibocsájtott kiváltságlevél, amelyben VI Károly német-római császár szabad királyi várossá nyilvánította a Szatmár és Németi egyesüléséből létrejött Szatmárnémetit.

A város különböző nemzetíségű polgárai megértették az együttműködés szükségességét, ezért összefogtak, hogy közösen indulhassanak el a fejlődés útján. Ezáltal Szatmárnémeti az egyetértés és a tolerancia otthona lett, a pozitív példája annak, hogy ha egy irányba tartunk mindannyian, akkor sikeres leszünk, ha pedig széthúzás van közöttünk, akkor veszíteni fogunk. Három évszázad telt el azóta, és úgy vélem, ezek a gondolatok a mai napig érvényesek… A múlt tisztelete és ősienk összegyűjtött tapasztalatának a felhasználása pedig nem csak előnyünkre válhat, hanem kötelességünk is. Megtiszteltetés számomra, hogy ezen a 300 éves évfordulón Szatmárnémeti polgármestere lehetek és büszke vagyok arra, hogy ezen a jelentős eseményen három olyan személyt köszönthetek” - mondta Kereskényi Gábor.