Üzemelnek az első elektromos töltőállomások!
Szeptember 14-től beindultak az első, európai uniós finanszírozásból létrehozott elektromos töltőállomások Szatmárnémeti öt pontján: a Táncsics Mihály (Bujorului) és a Várdomb (Decebal) utcákban, a Hegyi úton (Lucian Blaga sugárút), a Sugárúton (Traian sugárút), valamint a Decebal-híd melletti Római téren.

„Az elektromos járművek a jövő megoldásai, a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal pedig támogatja a környezetkímélő gépkocsivezetőket. Már üzemel az első öt töltőállomás, amelyek a Környezetvédelmi Alaptól elnyert pályázati összegből lettek megvalósítva. A továbbiakban is kiemelt figyelmet fordítunk azokra a projektekre, amelyeknek célja a környezetünk megóvása!” – nyilatkozta Kereskényi Gébor polgármester.

A program a gépjárművek által kibocsájtott szennyező anyagok csökkentését képező projekt része, és a Környezetvédelmi Minisztérium támogatásával valósult meg.