Premiați la concursul de desen, organizat în colaborare cu orașul înfrățit Nyíregyháza
Concursul a fost desfășurat în cadrul unui proiect comun organizat cu orașul înfrățit Nyíregyháza.

Suntem mândri de copiii noștri! Șase eleve de la Liceul de Arte "Aurel Popp" Satu Mare care au câștigat primele trei locuri la concursul de desen „Poluarea aerului – inamic tăcut", au fost premiate de către primarul municipiului, Kereskényi Gábor.

Concursul a fost desfășurat în cadrul unui proiect comun organizat cu orașul înfrățit Nyíregyháza și a avut ca scop promovarea informațiilor despre protecția aerului în rândul copiilor din școlile generale.