Teatrul de Nord
FONDURI EUROPENE PENTRU REABILITAREA SĂLII STUDIO A TEATRULUI DE NORD

Printr-un proiect finanțat prin Programul Operaţional România - Ucraina ENI CBC 2014-2020 va fi reabilitată Sala Studio "Acs Alajos" a Teatrului de Nord Satu Mare

DESCRIEREA PROIECTULUI

Primăria Municipiului Satu Mare a câștigat un nou proiect cu finanțare europeană, în valoare de peste 500.000 de euro. Astfel, printr-un proiect finanțat prin Programul Operaţional România - Ucraina ENI CBC 2014-2020 va fi reabilitată Sala Studio "Acs Alajos" a Teatrului de Nord Satu Mare, respectiv scena mică a Teatrului "Yuri Augustine and Eugene Sherehiy" din Uzhgorod. Valoarea totală a proiectului este de 1.002.980,00 Euro, din care bugetul aferent municipiului Satu Mare este de 564.640,00 Euro.

Totodată, vor fi organizate două festivaluri de teatru transfrontaliere. Partenerii municipiului Satu Mare în acest proiect sunt Teatrul Regional Academic "Yuri Augustine and Eugene Sherehiy" şi municipiul Uzhgorod.

IMAGINI

MAI MULTE PROIECTE