Mărțișorul simbolizează prin culoarea alb puritatea începutului, iar prin culoarea roșie vitalitate, sănătate și iubire. Acest simbol al primăverii să vă redea speranța și încrederea în viitor și să vă aducă bucurie! O primăvară frumoasă tuturor!
Satu Mare se află de mai multe zile sub incidența codului roșu de caniculă. Vă reamintim că în cazul în care aveți nevoie de ajutor, în Pasajul Corneliu Coposu, colegii din cadrul Compartimentului Situații de Urgență și Fundația Maurer vă stau la dispoziție pentru acordare de prim ajutor și distribuire apă potabilă.
Deschiderea oficială a Zilelor Orașului Satu Mare, ediția cu numărul 26, a avut loc vineri, 24 mai, pe scena din Piața 25 Octombrie. La mulți ani, Satu Mare! La mulți ani, sătmăreni!
Depunerea cererilor de participare se face exclusiv online
Salut!
Noi suntem cookie-urile
Acest site folosește cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimați acordul pentru folosirea cookie-urilor conform Regulamentului (UE) 2016/679.
Politica de cookies
Selectează cookie-urile pentru a accepta
Politica de Cookie
Măreşte text
Micşorează text
Alb/Negru
Contrast ridicat
Contrast negativ
Fundal deschis
Legături evidenţiate
Font lizibil
Audio
Resetare
Modulul citire text este activ. Vă rugăm permiteți ,,autoplay" paginii web sau dați click pe buton pentru a permite citirea textului.