Folytatjuk a tanügyi infrastruktúra korszerűsítését!
Hamarosan használatba vehetik a diákok és pedagógusok a Rákóczi Ferenc Általános Iskola új szárnyát, amelynek építési költségeit a helyi költségvetés forrásaiból finanszírozta az önkormányzat. A mai nap folyamán Kereskényi Gábor polgármester és Maskulik Csaba városmendzser Kallós Zoltán oktatási államtitkát jelenlétében tekintették meg a munkálatokat.

„A Tehetséggondozó Központ mellett a Rákóczi Ferenc Általános Iskola új szárnyának az építését is saját költségvetésből finanszíroztuk, amelyben többek között egy multifunkcionális díszterem, informatikai laboratórium és iskolai könyvtár is helyet kap majd. Kallós Zoltán államtitkár úrral látogattuk meg az építkezést, hiszen ő az, aki rengeteget segít nekünk a tanügyi pályázataink és fejlesztéseink megvalósításában. Mindig is hangoztatom, hogy gyermekeink oktatása prioritás számunkra, ezért arra törekszünk, hogy minden szatmárnémeti tanügyi intézményben a lehető legjobb körülményeket biztosítsuk a diákok és a pedagógusok számára is” – nyilatkozta a látogatás során Kereskényi Gábor.

A Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal 2022-ben 40 millió lejt fordított a tanügyi intézmények működtetésére, 14 millió lejnyi saját költségvetési forrást pedig a fejlesztésekre. További 8 millió lejnyi fejlesztési támogatás európai uniós alapokból lett megpályázva, a napokban pedig két újabb bölcsőde építését biztosító szerződését írta alá Cseke Attila fejlesztési miniszter.