Fejlesztjük a tömegközlekedést!
Az utóbbi években a fentieken kívül 17 hibrid autóbuszt uniós forrásból, 5 dízelt pedig helyi költségvetésből szerzett be az önkormányzat, miután a 2006-ot követő tíz évben egyetlen új jármű sem lett vásárolva.

A tavaly decemberi kettő után ezúttal három új hibrid autóbuszt vásárolt saját forrásból a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal, amelyeket pénteken szállított le a közösségi közlekedésért felelős vállalatnak a lengyelországi Solaris cégcsoport.

"Az utóbbi öt év során korszerűsítettük a TRANSURBAN gépparkját, a lehasznált és régi autóbuszok helyét új, utasbarát járművek vették át, amelyek ugyanakkor hatékonyak és környezetkimélők is." - jelentette ki Kereskényi Gábor polgármester.