Találkozás a Régi Központ környékén lévő vállalkozások képviselőivel
Ismét a Régi Központ közvetlen környezetében található vállalkozások és kereskedelmi egységek képviselőivel találkozott Kereskényi Gábor polgármester, amely eseményen felvázolta a történelmi városközpontban zajló rendkívüli beruházás pontos menetrendjét. A központi parkban a tervezett ütemben halad a kivitelezés, így a jelenlegi állapotok szerint május 15. környékétől kezdődően zárul a közúti forgalom az Aurora Szálló és a Fehér Ház közötti szakaszon.

Az intézkedés ugyanakkor csak a gépkocsival közlekedőket érinti, a gyalogosok számára ugyanis ezen időszak alatt is nyitva lesz egy három méteres közlekedési sáv, az Aurora Szálló és a Dana Hotel között pedig kétirányú lesz a forgalom.

„Az a célunk, hogy Szatmárnémeti központi és egyben legszebb részét ember- és turistabarátabbá alakítsuk át, sétányok, valamint egyéb látványos és hasznos dolgok kialakításával. Egy korábbi rendszer rossz architekturális lépéseit is helyre kell hoznunk ezúttal, ami természetesen kényelmetlen helyzetek kialakulásához is vezethet, de ennek ellenére haladnunk kell a megkezdett úton. Nincs olyan nagy beruházás, amelynek kivitelezése során ne akadnának ilyen jellegű problémák, de ha elmenekülünk ezek elől, a helyzetek megoldatlanok maradnak. Mindannyiunk érdeke egy szebb és modern városközpont kialakítása, amiért mindannyian áldozatot kell hoznunk" – jelentette ki a találkozót követően Kereskényi Gábor, aki azt is elmondta, az önkormányzat a továbbiakban is napi kapcsolatban marad az érintettekkel.

Alternatív megoldásokat talált a főtéri parkolóhelyek bővítésére a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal, miután Adrian Cozma sikeresen megakadályozta a Régi Központbeli földalatti parkoló építését. A Károlyi-közbeli (Mihail Kogâlniceanu utca) és a Várdomb (Decebal) utcai parkolóházak közbeszerzési eljárása folyamatban van, míg magánvállalkozók a Károlyi-közben és a Petőfi Sándor utcában is 200 férőhelyes privát parkolók építését kezdeményezték.