Kulturális javak
Hírek és események

TÁJÉKOZTATÁS / HÍREK
A Szatmárnémeti Utcazene Fesztivál 10. kiadása izgalmas utazásra repített kicsiket és nagyokat az utcazene és utcaművészet világában.
Közösen népszerűsíti a felsőfokú tanintézmény Szatmárnémetibe kihelyezett tagozatát a Polgármesteri Hivatal és a Kolozsvári Műszaki Egyetem, hiszen az önkormányzat számára is rendkívül fontos, hogy minél felkészültebb helyi kötődésű szakemberek kerüljenek ki az egyetemekről.
2024. július 10–13. között, 22 órai kezdettel növényvédelmi kezeléseket végeznek a szatmárnémeti közterületeken.
A Szamoson átívelő harmadik híd az utóbbi 30 év legnagyobb szatmárnémeti beruházása, és egyedülálló építmény Románia északnyugati részén.
A hétvégén ismét utcazenével és művészettel telnek meg Szatmárnémeti utcái és terei. Július 12–14. között várja az érdeklődőket a város egyik legszínesebb és leglátványosabb rendezvénye, az immár tizedik kiadását ünneplő Szatmárnémeti Utcazene Fesztivál.