Lezárult az Erasmus+ projekt az Aurel Popp Művészeti Líceumban
A szatmári fiatalok a közösség iránti komoly felelősségtudattal rendelkeznek

A szatmári fiatalok bekapcsolódnak a közösségünk életébe! Az Aurel Popp Művészeti Líceumban lezárult az Erasmus+ European Active Citizenship projekt, amelynek keretében a szatmárnémeti diákok oktatóik irányításával olaszországi, németországi és észtországi iskolákkal közösen vettek részt a fiatalok aktív polgári szerepvállalásának fejlesztésére irányuló programokban.

Az Aurel Popp Művészeti Líceumban november 16-án, csütörtökön tartották meg a projekt zárókonferenciáját, bemutatták az ennek keretében végzett tevékenységeket, az eredményeket, de a  diákok egy kulturális műsorral is készültek az alkalomra.

A zárókonferencián jelen lévő Kereskényi Gábor polgármester gratulált a pedagógusoknak és a diákoknak a projekt megvalósításához:
„Támogatom a fiatalok bevonását, és gratulálok az Aurel Popp Művészeti Líceumnak a folyamatban lévő Erasmus+ projekthez. Büszkén mondom, hogy Szatmárnémeti a fiatalok városa, akiknek mindig van mondanivalójuk, akik a közösség iránti komoly felelősségtudattal rendelkeznek.”

A projekt célja megvalósult, a diákok nem csak az aktív polgári szerepvállalásról, de az agresszió minden formájáról és a nemek közötti egyenlőségről is tanultak.