O delegație din cadrul Primăriei Municipiului Satu Mare, în vizită oficială în orașul înfrățit Wolfenbüttel
O delegație din cadrul Primăriei Municipiului Satu Mare, în vizită oficială în orașul înfrățit Wolfenbüttel
O delegație din cadrul Primăriei Municipiului Satu Mare, condusă de viceprimarul Cristina Tămășan - Ilieș, se află zilele acestea într-o vizită oficială în orașul înfrățit Wolfenbüttel, Germania.

Programul include vizite la instituții și obiective culturale și sociale reprezentative, precum Teatrul Lessingtheater, Muzeul din Wolfenbüttel, Organizația Caritas, cantina ecumenică pentru persoanele vulnerabile și Serviciul Municipal pentru Tineret. Vizita reprezintă o continuare a colaborării dintre cele două comunități, consolidând relațiile de prietenie și schimbul de bune practici dezvoltate în cele peste cinci decenii de înfrățire.