×
Városrehabilitáció

A megyei jogú város leromlott állapotú területeinek szabadidős területté történő átalakítására irányuló projektek

A városrehabilitációra irányuló projektek a szatmárnémetiek igényére válaszolnak, a korlátlanul hozzáférhető nagy zöldterületek hiányát pótolják. Az ebbe a kategóriába tartozó projektek célja, hogy a településen található leromlott vagy elhagyott területek egy részét felértékeljék azáltal, hogy a lakosok számára szabadidős övezetté, sétálásra, játékra, sportolásra vagy pihenésre alkalmas területté alakítják át. A javasolt fejlesztések jelentősen hozzájárulnak a leromlott állapotú területek revitalizációjához, mivel több funkciót is ellátnak: javítják a környezet minőségét, szépítik a területet, közösségi-kulturális térként működik és erősítik a közösséghez tartozás érzését. A leromlott állapotú területek rehabilitációja a lakosság életkörülményeinek javulását eredményezi azáltal, hogy kellemes környezetet biztosít a szabadidő eltöltéséhez, a megfelelő közvilágítási és a térfigyelési rendszer pedig a közbiztonság növeléséhez is hozzájárul.

 
TÁJÉKOZTATÁS / HÍREK
Általános célkitűzés – a városi életminőség javítása a közterületek rehabilitációjával, javítva a hozzáférhetőséget és a biztonságot minden társadalmi csoport számára.
A lakónegyed rehabilitációja kapcsolódik a lakosság életkörülményeit javító, már megvalósított kezdeményezésekhez.
Általános célkitűzés - A városi életminőség javítása, a fizikai, társadalmi és gazdasági környezet fejlesztése, valamint a 15-ös városrész vitalitásának javítása a lakótelep közterületeinek rehabilitációjával, hogy az minden lakó számára elérhetőbbé és biztonságosabbá váljon. A városrész rehabilitációja hozzájárul a lakosság jólétéhez, akiknek a lakóhelyükhöz közeli szabadidős lehetőségek állnak majd a rendelkezésükre.
Megnyitotta kapuit Szatmárnémeti első Multifunkcionális Szociális Központja amely a fogyatékkal élők számára nyújt majd különböző szolgáltatásokat: többek között pszichológiai tanácsadást, fizikoterápiás és rehabilitációs kezeléseket, valamint iskola utáni oktatási tevékenységeket.
A negyven éve várt beruházást uniós forrásból finanszírozza a polgármesteri hivatal, összértéke pedig 13.150.853 lej.
Primăria Municipiului Satu Mare implementează proiectul cu titlul "Transformarea zonei degradate malurile Someşului între cele 2 poduri în zonă de petrecere a timpului liber pentru comunitate" finanțat prin Programul Operațional Regional 2014-2020.